moda haberleri

Sasa, yeni tesisi için yatırım tutarını artırdı

Haberler
Sasa, yeni tesisi için yatırım tutarını artırdı
Sasa, kuracağı üretim tesisi için yatırım tutarını 7.2 milyar TL’den 12.8 milyar TL’ye yükseltti.
Sasa, yeni tesisi için yatırım tutarını artırdı

Sasa Polyester kuracağı polimer üretim tesisi için yatırım tutarını 12.8 milyar liraya yükseltti.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, "Yatırımlara Proje Bazlı Devlet Yardımı verilmesi" kapsamında, PTA, MEG ve polimer üretim tesisi kurulması amacıyla 7.2 milyar lira sabit yatırım tutarlı ve 6 yılda bitirilmesi planlanan yeni yatırım projesinin 12.8 milyar liraya, yatırım süresinin de 8 yıla çıkarıldığı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na ait Hatay-Dörtyol'da bulunan 2.9 milyon metrekare arazinin şirket tarafından satın alma, tahsis veya kiralanması hususuna yönelik olarak Ekonomi Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile görüşmelerin de devam ettiği ifade edildi.

Hisse satışı yasaklandı 

Öte yandan SPK tarafından yayımlanan bültende, Sasa Polyester için 3 ay boyunca internetten işlem ve açığa satışın yasaklandığı bildirildi.

3 Nisan-26 Mayıs arasında Sasa Polyester'in değer kazancı yüzde 142,16 oldu. Hisse 3,46 TL'den 8,39 TL'ye yükseldi. Dönem içinde 8,84 TL de görüldü.

Sasa Polyester'de 24 Mart-23 Mayıs döneminde gerçekleştirilen işlemler Kanun'un 107/1 maddesindeki fiillerin işlendiğine dair makul şüphe taşıyor.

 

© 2017 BAYYAMEN Tüm Hakları Saklıdır.